Marketingový Framework: See - Think - Do - Care

Marketingový Framework: See - Think - Do - Care

Vo svete digitálneho marketingu sa objavuje nespočetné množstvo rámcov a metód, ktoré nám pomáhajú efektívne dosahovať naše ciele. Jedným z najpopulárnejších a najuniverzálnejších je framework "See - Think - Do - Care". Táto metóda nám poskytuje holistický pohľad na cestu zákazníka od prvotného kontaktu až po vernosť značke. Často sa stretávame s nátlakom klientov, ktorí chcú cieliť len na predaj a teda fázu “DO”.

Cielenie výhradne na fázu "Do" je akoby ste hrali futbal a zameriavali sa len na finálny kop do bránky, pričom by ste ignorovali celú predchádzajúcu hru od obrany cez stred poľa. Týmto prístupom riskujete že vás potenciálni zákazníci, ktorí ešte nie sú pripravení na nákup, prehliadnu alebo si vás nezapamätajú. Zanedbávanie fáz "See" a "Think" vedie k tomu, že vaša značka nemá dostatočné povedomie a dôveru v mysliach zákazníkov, čo je kľúčové pre ich konečné rozhodnutie. Efektívny marketing nie je len o tom, dosiahnuť rýchly predaj, ale o vybudovaní vzťahov a dôvery, ktoré povedú k dlhodobej vernosti zákazníka.

Pozrime sa bližšie na jednotlivé fázy a ich význam v marketingovej stratégii.

See (Budujeme povedomie o značke)
V tejto fáze ide primárne o zvýšenie povedomia o vašej značke alebo produkte medzi širokým spektrom ľudí. Cieľom nie je dosiahnuť okamžitý predaj, ale skôr vybudovať povedomie. Stratégie môžu zahŕňať brandingové kampane, obsah na sociálnych médiách alebo video-reklamy.

Think (Naša značka je to čo ľudia vyhľadávajú)
Tu sa zameriavame na ľudí, ktorí aktívne zvažujú nákup alebo využitie vašich služieb. Vašou úlohou je poskytnúť im všetky potrebné informácie, aby mohli urobiť efektívne rozhodnutie. Reklamné techniky zahŕňajú remarketing, e-mailové kampane alebo cielený obsah na blogu.

Do (Predom definovaná aktivita, ktorú vykonal potenciálny zákazník)
Fáza "Do" je moment pravdy. Zákazníci sú pripravení konať a vy ich chcete presvedčiť, aby sa rozhodli práve pre vás. Tu je dôležité zameriavať sa na konverzné optimalizácie, cielené reklamné kampane, CTA prvky alebo promo akcie.

Care (Následná starostlivosť o zákazníkov)
Firmy zvyknú podceňovať dôležitosť post-predajnej starostlivosti. Verní zákazníci sú kľúčom k dlhodobému úspechu a vytvárajú pozitívne odporúčania, ktoré môžu prilákať nových zákazníkov. V tejto fáze je dôležité poskytnúť vynikajúcu zákaznícku podporu, vernostné programy alebo exkluzívne ponuky pre stálych zákazníkov.

Marketingový framework "See - Think - Do - Care" poskytuje strategický a štruktúrovaný prístup k ceste zákazníka v digitálnom prostredí. Ako marketingová agentúra je našou úlohou nielen rozumieť jednotlivým fázam, ale aj vedieť, ako ich efektívne využiť na dosiahnutie obchodných cieľov našich klientov. Ak sa chcete dozvedieť viac alebo potrebujete pomoc s implementáciou tohto frameworku pre vaše podnikanie, neváhajte nás kontaktovať.

 

Naša letecká jednotka

Blog Birdline zdieľa svoje know how ďalej. Ste pripravený objaviť najčerstvejšie novinky a užitočné rady od našich špecialistov? Vitajte, toto je náš blog.

Efektívny copywriting

V súčasnej dobe, keď je digitálny priestor preplnený nekonečným množstvom textov, titulkov a reklám, je kľúčové, aby vaše texty vynikli a zaujali. Tu nastupuje copywriting ako jeden z Avengerov v arzenále každého marketéra. Tento článok vám poskytne praktický náhľad na to, ako copywriting efektívne využiť, aby ste si získali zákazníkov a dosiahli svoje podnikateľské ciele.

Birdline mení pravidlá (platidlá)

Ako prvá marketingová agentúra na Slovensku príjmame bitcoin! Bitcoin je finančným fenoménom tejto doby. Táto digitálna mena (alebo tiež kryptomena) a platobný systém v jednom v sebe nesie základnú myšlienku bitcoinu, ktorá spočíva v slobode a tichej revolúcii. Bitcoin sa považuje za jednu z najdôležitejších inovácií od vynájdenia internetu a my ako marketingová agentúra držíme krok s trendami a vstúpili sme do nového partnerstva so spoločnosťou Wexo. Ako prvá agentúra na Slovensku prijímame platby v najznámejšej kryptomene – Bitcoine. Áno, čítate správne! Birdline nadviazal spoluprácu s WEXOm - priekopníkom v sprístupnení kryptomien v rôznych európskych krajinách.

Jeden e-mail a ste v obraze

Naši klienti