Linkedin ads predražený úlet alebo skvelá príležitosť?

Linkedin ads predražený úlet alebo skvelá príležitosť?

V nedávnej štúdií zistil portál HubSpot, že LinkedIn vygeneroval najvyššiu mieru konverzie spomedzi najväčších sociálnych médií.

LinkedIn aktuálne využíva viac ako 700 miliónov používateľov z viac ako 200 krajín sveta. Základňa používateľov každým mesiacom rastie a získava na sile. Sila LinkedInu je nepopierateľná pokiaľ ide o B2B marketing, nakoľko predstavuje moderný reklamný kanál hlavne v B2B segmente. 

 

Linkedin lead generation

Linkedin lead generation (zdroj obrázku: HubSpot)

 

Prečo by teda LinkedIn mohol byť najefektívnejším reklamným sociálnym kanálom pre generovanie potenciálnych zákazníkov?

Ľudia sa pripájajú k LinkedInu, aby ukázali svoje odborné znalosti a hľadali informácie, ktoré im umožnia skvalitniť ich profesionálny život. Používatelia LinkedInu zverejňujú a zdieľajú takmer výhradne marketingový obsah, na rozdiel od iných sociálnych sietí kde zverejňujú napríklad fotografie svojich detí. 

Posolstvo LinkedInu je teda pre používateľov jasné ako facka a to je hlavným dôvodom, prečo umiestniť reklamu na túto platformu. Je to, však naozaj tak? 

Na druhej strane používatelia LinkedIn navštevujú hlavne preto, aby sa učili a skvalitňovali profesný život, nie preto aby kupovali produkty alebo služby. Z toho nám vyplýva, že ak chcete dosahovať dobré výsledky musíte potreby používateľov tejto platformy rešpektovať. Blogové príspevky, videá, podcasty sú najlepším a nenásilným spôsobom, ako komunikovať so svojimi budúcimi zákazníkmi.

 

Je LinkedIn Ads dobrá investícia pre váš biznis?

Túto otázku si musia položiť všetci inzeranti pred spustením reklamy. Ak začnete s LinkedIn ads, bude to naozaj veľká investícia. Priemerná suma sa pohybuje v hodnote 4,84 € za kliknutie

Ak vezmeme do úvahy priemerné konverzné pomery, pravdepodobne môžete očakávať, že zaplatíte okolo 75 € za jednu konverziu. Môže sa zdať, že táto suma je číre bláznovstvo. Tieto čísla sú, však iba hypotetickými odhadmi. Vaše náklady pre vaše podnikanie budú špecifické, nakoľko sa vo výsledku zohľadňujú faktory ako:

  • čo predávate
  • kto sú vaši cieľoví zákazníci

Najdôležitejšie je dôkladne sa pozrieť na to, čo si môžete dovoliť minúť, aby ste získali nového klienta alebo zákazníka. Pokiaľ za zákazníka nezarobíte stovky eur, tak LinkedIn ads sa nemusí byť tá správna voľba. 

Ak za vaše biznis aktivity zarábate tisíce eur a reklamy v sieti LinkedIn vás dostanú pred vaše ideálne publikum, môže to byť skvelá príležitosť.

 

Áno, nie, možno?

Čím je vaša celková marketingová stratégia rozvinutejšia, tým lepšie fungujú aj reklamy LinkedIn. Ak práve rozbiehate svoju online marketingovú stratégiu, pravdepodobne nie je vhodný čas na investovanie do reklám LinkedIn. 

Aj pre podniky, ktoré majú vyskillovanú marketingovú stratégiu a hľadajú spôsoby, ako rozšíriť oblasť pôsobenia nemusí byť LinkedIn Ads ideály. 

Ak nemáte dostatočné ziskové rozpätie na to, aby ste zvládli náklady na marketing v sieti LinkedIn, pravdepodobne bude lepšie investovať do iných kanálov.

Články zdieľajte medzi komunitou vašich fanúšikov na sociálnych sieťach. 

Užitočným krokom pre vás môže byť aj audit webových stránok a vášho pôsobenia v online svete. Pomôže vám odhaliť skryté slabé miesta vášho webu alebo marketingu z pohľadu jej návštevníka a niekoľkými jednoduchými krokmi na zvýšenie konverzného pomeru, čo v konečnom dôsledku znamená viacej zákazníkov.

Marketingová agentúra OnlineBird sa špecializuje pomoc malým podnikateľom a firmám. Bezplatnú pomoc a konzultáciu nájdete na tomto odkaze. Ak potrebujete pomoc pri vytváraní vašej novej digitálnej stratégie, kontaktujte OnlineBird.sk a získajte na začiatok bezplatný audit vášho webu. 

 

Pri písaní tohto blogu som sa inšpiroval myšlienkami Jacoba Baadsgaarda.

Naša letecká jednotka

Blog Birdline zdieľa svoje know how ďalej. Ste pripravený objaviť najčerstvejšie novinky a užitočné rady od našich špecialistov? Vitajte, toto je náš blog.

Tone of Voice v Marketingu

Zastavte sa na moment a spomeňte si na niektoré z vašich obľúbených značiek. Je veľmi pravdepodobné, že si spomínate nielen na ich produkty alebo služby, ale aj na to, ako komunikujú - či už je to humorný, formálny, priateľský alebo inšpirujúci spôsob. Tento charakteristický spôsob, akým značka komunikuje, sa nazýva "tone of voice" (tón hlasu) a je to jeden z najdôležitejších aspektov brandingu.

Jednoduchý SEO tip s ktorým si skontrolujete vlastnú stránku

SEO faktorov, ktoré vplývajú na umiestnenie vášho webu vo výsledkoch vyhľadávania, je mnoho. Niektoré majú len okrajový vplyv.

Jeden e-mail a ste v obraze

Naši klienti