Zaujíma vás, čo vyhľadávajú ľudia na internete? Google Trends vám to prezradí.

Zaujíma vás, čo vyhľadávajú ľudia na internete? Google Trends vám to prezradí.

Google Trends, ako už samotný názov prezrádza, je jednou z webových stránok spoločnosti Google a už od roku 2006 sa zaoberá analyzovaním vyhľadávacích dopytov ľudí po celom svete. 

 

Zdroj: Google Trends

Milujeme Google nástroje

Podobne ako v Google Analytics, aj Google Trends (GT) používa na porovnávanie počtu vyhľadávacích dopytov grafy a prehľadné štatistiky. Údaje je možné pozorovať v reálnom čase, alebo vo vami určenom časovom rozmedzí. Navyše si ich viete zoradiť podľa kategórie, typu alebo regiónu. Prostredníctvom služby GT môžete sledovať trendy v sociálnych postojoch, politických otázkach, športe, zábave a v mnohých iných oblastiach, ktoré vás zaujímajú

 

Od zábavy až po strategické vyhľadávanie

Tento skvelý nástroj sa dá využiť aj na zábavu, ale aj na seriózne účely – napríklad na prognózy v rôznych odvetviach, alebo na optimalizáciu SEOMajitelia firiem môžu prostredníctvom GT získavať cenné informácie o svojich produktoch a službách a to v rôznych krajinách po celom svete. Manažéri sociálnych sietí dokážu odhaliť úspešnosť a popularitu influencerov a rôznych aktuálnych trendov či produktov. Spätne si môžete dohľadať popularitu celebrít, alebo čohokoľvek, čo vás aktuálne zaujíma a použiť to vo svojich projektoch či blogoch. 

 

Čo vás zaujíma? 

Napríklad, chceli by sme sa dozvedieť, či je nejaká herečka alebo herec ešte “v kurze”. Ako príklad použijeme Nicole Kidmanovú a pozrieme sa na to, či je pre svetový trh ešte zaujímavá. Graf nižšie ukazuje frekvenciu vyhľadávania jej mena za posledných 5 rokov. Ak by sme šli do hĺbky, zistili by sme, že vo vrcholových obdobiach tohto grafu bola hlavnou aktérkou v kinových trhákoch a preto si ľudia častejšie vyhľadávali. 

 

Zdroj: Google Trends

Alebo sa môžeme pozrieť na to, ako súvisí pandémia covid 2019 so záujmom o očkovanie v Argentíne. V tomto prípade bol záujem o výraz “coronavirus” zo začiatku roka 2020 na vzostupe, zatiaľ čo vyhľadávanie výrazu “vaccination” nemalo až takú koreláciu ako by sme si mysleli. 

 

Zdroj: Google Trends

A ako spolu súvisia výrazy “klimatická zmena” a “globálne znečistenie”? Na základe výsledkov môžeme povedať, že zatiaľ čo o globálnom znečisťovaní sa ľudia v posledných 5 rokoch informujú približne v rovnakej frekvencii, vyhľadávací dotaz ohľadom klimatickej zmeny naberá na intenzite. Takisto môžeme pozorovať top 5 štátov, ktoré sa o tému klimatickej zmeny zaujímajú najviac. 

 

Zdroj: Google Trends

Využite tento mocný nástroj

Ako využijete tento silný nástroj je len na vás. Článkov a návodov na to, ako GT používať je na internete nemáloVyužite jeho potenciál na marketingové a obchodné účely a opäť môžete byť o krok vpred pred vašou konkurenciou. V prípade, že neviete ako na to, obráťte sa na nás. 😉 

Naša letecká jednotka

Blog Birdline zdieľa svoje know how ďalej. Ste pripravený objaviť najčerstvejšie novinky a užitočné rady od našich špecialistov? Vitajte, toto je náš blog.

opatrenia pre živnostníkov

Opatrenia pre živnostníkov a malé firmy na zmiernenie dopadov korona krízy

Nachádzame sa v situácii, ktorá zásadne mení spotrebiteľské správanie a tento proces zmeny bude pokračovať aj naďalej, minimálne najbližšie mesiace.

Obzvlášť citlivou skupinou sú malé firmy a živnostníci, ktorí prevádzkujú svoje obchody, alebo poskytujú služby a opatrenia vlády mali na túto skupinu okamžitý negatívny vplyv.
 

štruktúra webu pre SEO

Prečo je dôležité zostaviť štruktúru webu pre SEO?

Moderný a responzívny web by nemal byť, len náhodnou zbierkou stránok a príspevkov. Malo by ísť o organizovanú zbierku obsahu, ktorá je pre vyhľadávače používateľov dostupná a prehľadná. Správna štruktúra webových stránok je jedným z najdôležitejších technických základov SEO, napriek tomu je často prehliadaná.

Jeden e-mail a ste v obraze

Naši klienti