Jednoduchý SEO tip s ktorým si skontrolujete vlastnú stránku

Jednoduchý SEO tip s ktorým si skontrolujete vlastnú stránku

SEO faktorov, ktoré vplývajú na umiestnenie vášho webu vo výsledkoch vyhľadávania, je mnoho. Niektoré majú len okrajový vplyv. Časť z nich sa vás nemusí vôbec týkať (napr. ALT popisky k obrázkom, ak sa venujete napr. consultingu). Pre akýkoľvek web je ale rýchlosť jedným z TOP faktorov, ktorý nemá dosah len na SEO ale aj na iné zdroje návštevnosti. Ak si platíte kampane cez Google Ads, tak pomalá stránka môže odradiť návštevníka v pokračovaní.
 

Aký čas je optimálny?

V skratke - čo najkratší. Dobré je dostať sa pod 5 sekúnd. Za skvelé sa dajú považovať weby, ktoré majú dobu načítania pod 3 sekundy. 

Ako zmerať čas načítania stránky?

Nástrojov na meranie času je viacero, ale je dobré sa riadiť Googlom, ktorý vytvoril pre takúto potrebu službu PageSpeed Insight. Tento nástroj vám vyhodí nielen vaše celkové skóre, ale aj oblasti, ktoré rýchlosť webu spomaľujú. Zároveň ponúka odporúčania, ktorými by ste sa mali riadiť pri znižovaní doby načítania.

Vo veľkej časti prípadov sú problémom príliš veľké obrázky a ich formát. Stále populárne sú .jpg a png. formáty, ktoré ale majú často 300-500 kb. Pár takýchto obrázkov môže výrazne spomaliť web. Odporúčaná veľkosť je okolo 100 kb a ideálnym formátom je jfif alebo webp, ktorý je primárne určený pre zobrazenie na webstránkach.

Na konverziu formátu a veľkosti obrázka používam bezplatný nástroj SquooshUpravený obrázok následne nahráme na web a nahradíme veľký pôvodný obrázok.

Na meranie rýchlosti využívam aj rôzne online nástroje. Tie nemusia byť časovo vždy smerodajné, ale ukazuje nám skôr celkový flow načítavania jednotlivých prvkov na webe a podľa toho vieme pristúpiť k optimalizácii rýchlosti.

Populárnym je napr. WebPagetest.org, kde si môžete nastaviť najbližšiu lokalitu ( v našom prípade Frankfurt ) a po zmeraní rýchlosti ukáže výsledný graf. Z neho môžete vyčítať napr. ktoré prvky sa najdlhšie načítavajú.

Rýchlosť webu je jedným z TOP faktorov pre SEO ale má dosahy aj na iné marketingové kanály. Preto by jej optimalizácia mala byť jednou z najvyšších priorít.

 

 

Naša letecká jednotka

Blog Birdline zdieľa svoje know how ďalej. Ste pripravený objaviť najčerstvejšie novinky a užitočné rady od našich špecialistov? Vitajte, toto je náš blog.

Tone of Voice v Marketingu

Zastavte sa na moment a spomeňte si na niektoré z vašich obľúbených značiek. Je veľmi pravdepodobné, že si spomínate nielen na ich produkty alebo služby, ale aj na to, ako komunikujú - či už je to humorný, formálny, priateľský alebo inšpirujúci spôsob. Tento charakteristický spôsob, akým značka komunikuje, sa nazýva "tone of voice" (tón hlasu) a je to jeden z najdôležitejších aspektov brandingu.

Marketingový Framework: See - Think - Do - Care

Vo svete digitálneho marketingu sa objavuje nespočetné množstvo rámcov a metód, ktoré nám pomáhajú efektívne dosahovať naše ciele. Jedným z najpopulárnejších a najuniverzálnejších je framework "See - Think - Do - Care". Táto metóda nám poskytuje holistický pohľad na cestu zákazníka od prvotného kontaktu až po vernosť značke. Často sa stretávame s nátlakom klientov, ktorí chcú cieliť len na predaj a teda fázu “DO”.

Jeden e-mail a ste v obraze

Naši klienti